حبل متين (شناخت اركان دين و شرح زيارت جامعه كبيره)؛ پديدآور: سيدمحمد ضياءآبادي؛ ناشر: بنياد خيريه اهراء(ع)؛ دوره دو جلدي

زیارت جامعه کبیره از سوي امام هادي عليه السلام صادر شده و معرّف مقام ائمه علیهم السلام است؛ به تعبیر علامه مجلسی (ره) از نظر سند و محتوا از صحیح ترین و قوی ترین زیارات ائمه علیهم السلام است.
مجموعه حاضر در دو جلد، سلسله گفتارهاي جلساتي است كه به صورت مكتوب جمع آوري و با بياني ساده و قابل فهم براي همه و در عين حال از حيث علمي قوي، مستند و مستدل، تنظيم شده است. براي شرح نيز پس از توضيح كلمات خاص هر فراز با استناد به آيات، روايات و وقايع تاريخي، مباحث تفسير و توضيح داده شده است.
به عنوان نمونه در شرح فراز <<خزّان علم>> حديثي درباره علم امام از امام صادق عليه السلام نقل شده كه حضرت، خطاب به سدير صيرفي مي فرمايد: آيا آيه 40 سوره نمل را خوانده اي كه بيان می دارد: <<آصف بن برخيا وزير جناب سليمان عليهما السلام كه علمي از كتاب به او داده شده بود در كمتر از چشم بر هم زدني تخت ملكه سبا را به كاخ جناب سليمان آورد (نمل - 40)>> گفتم: بله خوانده ام. فرمود: آن شخص كه اين كار عجيب را انجام داد اندكي از علم كتاب را داشت. اما در آيه 43 سوره رعد خدا مي فرمايد: <<اي پيامبر بگو شاهد نبوت من يكي خدا و ديگري آن كسي است كه تمام علم كتاب پيش اوست.>> و مقصود از آن شخص علي بن ابي طالب عليهم السلام است كه تمام علم كتاب نزد اوست.

پوستر این چند کتاب ویژه ماه محرم

نامگذاری روزهای محرم

معرفی کتاب 8مناسبت‌هاي مذهبي ايام ذي الحجه

السلام ,كه ,علم ,امام ,شرح ,علیهم ,علم كتاب ,مي فرمايد ,آن شخص ,ائمه علیهم ,است كه ,ائمه علیهم السلام

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
mmzz4 madresh1398 bistordibehesht project20 kadbanan phordotoumic lascaresan naderh66 jaboli hole